Ako Rinogerminu® používať

CHCE TO ČAS
3-mesačná liečebná kúra je najúčinnejšia!

Probiotické baktérie obsiahnuté v RINOGERMINE® sa nazývajú:

Prečo práve tieto baktérie?

Moderný vedecký výskum ukázal, že spomedzi testovaných baktérií, práve tieto dva probiotické kmene dosahovali najlepšie výsledky v schopnosti:

  • silno priľnúť k sliznici (adhézia)
  • rýchlo sa rozmnožovať
  • udržať sa na sliznici dostatočne dlhý čas

Výsledky testov ukázali, že ideálny čas na regeneráciu sliznice a vybudovanie bio-bariéry sú 3 mesiace. V komplikovaných prípadoch (napr. pri oslabenej imunite) sa odporúča 5-mesačná liečba.

Aká dávka RINOGERMINY® je potrebná?

Dve aplikácie Rinogerminy® do nosovej dierky predstavujú jednu dávku. Pri jednej dávke tohto probiotika sa na povrch sliznice nosa aplikuje približne 5 miliárd probiotických baktérií. Aj keby sa to mohlo zdať priveľa, treba počítať s tým, že veľké množstvo roztoku sa na sliznicu nosa nedostane – bráni mu v tom hlien chorého človeka.

RINOGERMINA® preto obsahuje aj látky na zvýšenie tekutosti hlienu. To urýchli uvoľnenie a vyčistenie nosa. Tekutý hlien sa dostáva z nosa ľahšie, ako hustý hlien charakteristický pre akútne ochorenie.

Hlien sa dostáva von spontánne kýchaním alebo vysmrkaním. A čo je dôležité, spolu s hlienom odchádzajú z nosa aj patogénne baktérie. Rinogermina® tak pomáha nos čistiť od hlienu a zbavuje ho tak choroboplodných zárodkov. Zároveň na sliznici nosa bez hlienu sa môžu uchytiť probiotické baktérie Rinogerminy® a plniť tak svoju ochrannú úlohu.

Prečo 3-mesačná kúra?

Pretože taký dlhý čas je potrebný na to, aby probiotické baktérie z RINOGERMINY® ideálne pokryli sliznicu nosa, aby sa sliznica nosa plne zregenerovala a posilnila tak ochrannú bio-bariéru. Až po takomto čase sa teda zvyčajne vráti prirodzená obranyschopnosť nosovej sliznice.

Výsledkom takéhoto pôsobenia RINOGERMINY® je, že organizmus sa stáva odolnejší voči atakom patogénnych baktérií v najkritickejších obdobiach jesene, zimy a jari. Vďaka tomu sa znižuje výskyt nielen akútnych ochorení horných dýchacích ciest, ale aj komplikácii ako sú zápaly prínosových dutín, mandlí a stredného ucha.

Ako Rinogerminu® pripraviť?

JE TO VEĽMI JEDNODUCHÉ!

Balenie obsahuje vrecúško s práškom, fľaštičku s roztokom a rozprašovač.
Prípravok jednoducho zarobíte zmiešaním prášku s roztokom:

1. Prestrihnite vrecúško pozdĺž bodkovanej čiary. Otvorte fľaštičku s roztokom a nasypte obsah vrecúška do fľaštičky. Dbajte na to, aby ste nevysypali obsah vrecúška mimo fľaštičku (obrázok 1).

2. Fľaštičku potom opätovne uzavrite uzáverom a silno niekoľkokrát potraste, aby sa prášok s roztokom dobre premiešal (obrázok 2).

3. Z krabičky vyberte rozprašovač. Z hadičky rozprašovača odstráňte ochranný obal (je potrebné silno potiahnuť). Fľaštičku otvorte a naskrutkujte na ňu rozprašovač (obrázok 3). Dbajte na to, aby ste sa pritom rukami nedotkli hadičky alebo vnútra.

 

4. Silno potraste (obrázok 4). Odstráňte kryt z rozprašovača.

5. Aby sa rozprašovač aktivoval, pred použitím ho niekoľkokrát stlačte. Mierne predkloňte hlavu smerom dopredu a aplikujte prípravok do nosných dierok. Počas aplikácie nevdychujte (obrázok 5).

6. Po použití rozprašovač uzatvorte krytom a prípravok uchovávajte v chladničke.

7. Pred aplikáciou do nosa sa odporúča ponechať prípravok približne 15 minút pri izbovej teplote.

8. Pred každým použitím prípravok dobre potraste, aby sa prášok s roztokom premiešal.

Dávkovanie – dospelí a deti:

  • Dvakrát za deň 2 vstreky (min. 5 x 109 CFU) do každej nosnej dierky, po dobu 7 po sebe nasledujúcich dní.
  • Liečbu opakujte 1x krát mesačne po dobu 3 mesiacov alebo podľa odporúčania lekára.
  • Po zmiešaní je potrebné tento prípravok uchovávať v chladničke (pri teplote 4°C).
  • Nepoužívajte dlhšie ako 7 dní od dátumu prvej aplikácie.
  • Balenie používajte len pre jedného pacienta.

Deťom, s opakovanými infekciami horných dýchacích ciest, sa odporúča dlhodobejšie podávanie RINOGERMINY®, a to počas 5 mesiacov, aby došlo k úplnej obnove ochrany sliznice.

RINOGERMINA® je voľnopredajný nosový sprej. Pred použitím si pozorne prečítajte vložený príbalový leták. O používaní prípravku sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom.
RINOGERMINU® skladujte v chladničke pri teplote 4 °C.